PDA

Arată versiune īntreagă : probleme de citire dvd simbio



kosza karoly
23.06.2012, 21:16
salutare tuturor, am o intrebare am un dvd simbio model, dvd-8029, si asi vrea un sfat ce asiputea sa fac samai citeasca cd-dvd-uri, depe o zi pe alta namai vrut sa citeasca nici un fel de disc lam curatat dar tot nimic sau trebuie scimbat multumesc pentru sfaturi si pentru ajutor.

dan cod
23.06.2012, 21:47
In general pot fi 3 probleme.
1.Panglica de legatura dintre laser si placa----se poate masura traseele
2.Motorul care invarte discul si in acest caz se supraincalzeste CIul driver
3Laserul asta in cazul ca punctele 1 si 2 nu sunt valabile.

kosza karoly
27.06.2012, 20:08
salut nute supara ca nutiam raspuns dar nuprea sant in preajma calculatorului si inca numam uitat la dvd-ul ala ca nam timp inca dar ma uit maine sau poimaine si osa spun cite ceva despre el dar iti multumesc frumos pentru ajutor



---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
salut sint iarasi eu am o intrebare fac un generator eolian si nustiu cefelde ceara artificiala trebuie la el in care trebuie turnat bobinele si de unde pot cumpara daca cumva stii tu te rog dacami poti sami spui unde pot cumpara si cefelde ceara ar trebuii la el multumesc mult de tot
__________________________________________________ ____________________________________

Edit Forum nu posta sucesiv foloseste Editează post

wally_gatter
28.06.2012, 09:16
sau poate fi de vina un etaj buffer.. cauzele pot fi multiple.. fara niste masuratori in prealabil nu avem de unde ghici care-i "hiba"

Pentru morisca de vant deschide un subiect nou , ca sa nu incurcam biorcanele , sa ne dea prin minte morisca de vant cu actionare motoras comandat de driver CD-rom .. sper ca se intelege de glume , dar e mai bine sa nu amestecam subiectele

kosza karoly
22.07.2012, 14:07
salut scuze ca nu am raspuns dar nu eram acasa dar sa rezolvat treaba am cumparat un alt dvd si pe aceasta o sa il dezmembrez mersi mult pentru ajutor si daca pot fi de ajutor cumva stau la dispozitie