PDA

Arată versiune īntreagă : probleme televizor Teletech RF 2125MTXT!!!



ramelyx
06.05.2013, 20:03
:( Va salut pe toti! am un tv cu ecran plat Teletech model RF 2125MTXT la care au aparut de citeva zile niste simptome la ecran! in fapt o dunga de circa 5cm sus,ca si cum ar fi slabit tubul catodic! nu ma pricep si de aceea va intreb pe voi daca e un simptom ca tubul se ,,duce" sau e vreo piesa slabita! eu o sa va atasez 2 poze din care sa vedeti voi cam ce ar putea fi! sigur pt un initiat in reparatii tv nu va fi greu sa-si dea seama de la ce ar fi! sa nu ma intrebati de ce ma mai complic,ca e tip vechi,ca acum se poarta plasme si alte cele! pt ca nu ma veti convinge sa-l mai ,,tin in viata" cit se poate deoarece are niste culori deosebite! practic se vede ireal de bine! nu am vazut inca televizor sa vada atit de bine! pe linga asta o plasma,lcd,led sau orice s-a mai inventat sint mici copii! jur ca nu mint! si e dovedit ca ecranele cu tub vad mult mai bine! eu incerc prin voi sa vad daca ii mai dati vreo speranta si daca din poze va dati seama ce piesa ar fi sau daca tubul e pe duca sa-mi spuneti ce ar putea fi! stiu ca nu se mai fabrica insa eu incerc sa-l mai tin pe linia de plutire daca se mai poate face ceva! multumesc la toti si ,,Hristos a Inviat"!!!

chirilanelu
06.05.2013, 20:50
Stai linistit ca nu are nici o problema la tub ,cauta pe cineva care se pricepe si ti-l rezolva si va mai merge mult timp ,acolo sunt ceva condensatori ,uscati devalorizati .......

ramelyx
06.05.2013, 21:28
scuze daca iti raspund din nou insa nu vad raspunsul meu anterior catre tine! poate e o problema! sunt f multumit de raspunsul tau si ai toate multumirile si stima mea!

comfel
07.05.2013, 13:52
Nici vorba de tub,ai devalorizati (devalorizat) condensatori pe baleaj vertical ,acest simptom nu afecteza functionarea tv-ului ci doar creeaza disconfort vizual

dan cod
07.05.2013, 14:07
Trebuie in primul rand rezolvata sursa de alimentare si eu zic ca va merge perfect apoi.

Adi
07.05.2013, 17:19
Am tinut garantiile la Teletech, acolo nu ai decat niste condesatoiare proaste pe B.V.
Dar vad ca nu ai cunostinte minime macar, sfatul meu este sa apelezi la un service.

ion mechenici
08.05.2013, 12:43
Ai incredere in antevorbitorii mei colegi,in sfaturiile care vi le au dat.Nici nu se pune problema ca tubul cinescop ar fii uzat.Tv-ul dumneavoastra,are viata in el.Daca nu posedati cunostiinte temeinice despre,electronica,mergeti la service cu el.Sa auzim numai de bine.