Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 14

Subiect: probleme filtru bistandard sunet

  1. #1
    Data înscrierii
    29.03.2012
    Posturi
    198

    probleme filtru bistandard sunet

    buna ziua si sarbatori fericite la multi ani, asi avea o intrebare am cumparat niste filtere sau cum se spune bistandard-sunet tv-vest, pentru un tv adus de afara mai exact din ungaria si nu are sonor pe toate posturile tv am montat in el filtrul acesta cumparat din magazin pentru a avea sonor pe toate posturile tv dar surpriza nu sa intimplat nimic tot nu are sonor o fi filtrul acesta de vina magandeam ca filtrul acesta are in loc de tranzistor tip bf,are bc557c o fi din cauza asta ca mai mult sant cu tranzistori de tip bf509 sal schimb tranzistorul sau aveti o alta parere sau sugestie multumesc

  2. #2
    Nu cred ca tranzistorul e de vina.

  3. #3
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Ce treaba ai cu bistandardul atata timp cat nu ai sunet deloc pe nici-un canal ,posibila defectiune pe calea sunet ,finalul sunet este bun ....???
    Tv adus din Ungaria trebuia sa aiba sunet pe toate canalele prin cablu ,iar terestru lipsa sunet doar pe Tvr 1...

  4. #4
    Eu am înțeles ca are pe unele.Normal este BG

  5. #5
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Scuze dar nu am citit bine ,ai dreptate in functie de model tv ar trebui inlocuit Fus-ul.si convertorul ..mai multe detalii .marca.si model tv

  6. #6
    Data înscrierii
    29.03.2012
    Posturi
    198
    poate nu m-am exprimat corect si ami cer scuze, am sonor pe anumite canale tv, tv-ul nu e defect si sincer trebuie bistandardul ca indiferent ca e BG sau DK nu e sonor mai ales pe posturile unguresti si cateva romanesti eu am cablu tv dar si parabola si bistandardul asta trebuie legat la + - 12v si semnal care vine la filtrul ala de 5,5MH la una dintre picioare si bistandardul asta indiferent cum se leaga nu revine sonorul dar am schos bistandardul din alt tv care e cu tranzistor de tip bf509 si merge sonoru cu asta dar trebuie sa-l pun inapoi in tv-ul respectiv numai ca nu inteleg ce e cu bistandardul meu pe care lam cumparat ca nu vrea sa mearga sa-l schimb tranzistorul din el sau sa-l schimb filtrele intre ele ce parere avati

  7. #7
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Verifica ordinea filtrelor (5.5MHZ-6.5MHZ )pe circ bistandard in comparatie cu cel bun . daca nu sunt in ordine inverseaza-le intre ele si va functiona

  8. #8
    Bine era daca ne spuneai ce tv este si unde se formează sunetul FI,jungla,multifuncțional etc.

  9. #9
    Data înscrierii
    29.03.2012
    Posturi
    198
    LA MULTI ANI
    am sucit filtrele fel si chip pe bistandardul respectiv dar nici un rezultat am pus filtrele asa cum sunt filtrele pe bistandardul cu care merge dar sincer nici un rezultat eu zic ca bistandardul pe care l-am cumparet nu e bun de nimic numai bateie de joc ori cum ce am gasit pe sasiul tv-ului e 29304-764.71/4l(10), si 29304-764.71/2l(10), si sda5222-g001, tda8361a, si tv-ul e grundig p37-080 cuc7303 da aveti ceva idee dece nu merge bistandardul meu cu tv-ul asta o multumesc bistandardul meu are un tranzistor bc557, o bobina, 2 condensatoare, 3 rezistente, 2 filtre, 1 de 5,5mh, 1 de 6,5mh

  10. #10
    Ce jungla are tvul?e stereo?

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro