Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 14

Subiect: Aplicatii

  1. #1
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766

    Aplicatii

    Analizor Wi-Fi
    Va recomad aceasta aplicatie care,transformă telefonul Android într-un analizor îndemână Wi-Fi!



    1. Ce este această aplicație ?
    Wifi Analyzer este un instrument la îndemână care vă ajută să selectați un canal mai bun pentru routerul wireless.

    2. Ce este un "canal"?
    Un canal Wi-Fi este o gamă de frecvențe radio care un punct de acces sau un router fără fir folosește pentru a comunica cu telefonul tău Android sau alte dispozitive Wi-Fi activat.
    Rețelele Wi-Fi care operează pe același canal sunt obligați să împartă lățime de bandă.
    Canale Wi-Fi sunt aranjate într-un model de suprapunere în funcție de IEEE_802.11 , și canalele adiacente împărtășesc un anumit interval de lățime de bandă a interfera cu un altul.

    3. Cum aleg canalul corect?
    În primul rând, nu pentru a alege un canal utilizat de alte rețele. În al doilea rând, nu împărtășesc lățime de bandă cu alții.

    4. Cum pot să știu ce canale sunt utilizate în jurul meu?
    Instalați "Analyzer WiFi" de pe telefon Android și rulați-l! Switch to "grafic canal" pentru a vedea Graficul vizualizate.


    5. Acest lucru a fost greu de înțeles. Nu înțeleg ce înseamnă toate astea!

    Puteți utiliza "de rating canal" punctul de vedere! Apăsați tasta "MENU", "View", "de rating Channel", și veți vedea o listă a ratingurilor pentru toate canalele. Apăsați "MENU" din nou, "Set AP meu", pentru a alege router-ul de nume și adresă MAC. Puteti vedea ratingul pentru router. Un rating mai mare înseamnă o calitate mai bună conexiune.

    6. Ce înseamnă "Set AP meu" înseamnă, în evaluare canal?
    Aceasta inseamna ceva de genul "alege router-ul meu wireless și comparați e de rating cu alții" ". Aceasta nu înseamnă "conecta la o rețea Wi-Fi" sau "schimbare la un alt canal" cu siguranta !!

    7. Cum pot modifica la un alt canal?
    Această aplicație nu va configura routerul wireless și configurare depășește domeniul de aplicare al prezentei Întrebări frecvente. Vă rugăm să citiți manualul de router-ul sau pe google "configurație canal MODEL_OF_YOUR_ROUTER" (Înlocuiți MODEL_OF_YOUR_ROUTER cu modelul real al router-ul).

    8. Ce despre Ad Hoc?
    Rețelele ad-hoc nu sunt acceptate oficial de Android, dar această aplicație le poate recunoaște oricum ("Ad Hoc" din listă sau o linie întreruptă în grafic). Lucrez la el, poate că va fi posibil să se conecteze la o rețea ad-hoc cu Wi-Fi Analyzer mai târziu.




    Aceasta aplicatie o puteti descarca de AICI

  2. #2
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766

    Waze

    Va recomand aceasta aplicatie destul de interesanta ,care am instalat-o si eu acum cateva zile ;



    Obții cea mai bună rută, în fiecare zi,cu ajutor în timp real de la ceilalți șoferi.

    Waze este aplicația de navigație și trafic cu cea mai mare comunitate din lume. Alătură-te celorlați șoferi din zona ta ce împart în timp real date din trafic și informații de pe drum, salvând timp și bani pe carburant pentru toți,

    Mai multe despre aceasta aplicatie ai AICI

  3. #3
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677
    whatsapp.jpg

    WhatsApp Messenger
    o aplicatie foarte utila pentru comunicare multimedia
    se pot trimite foto plus video foarte usor dealtfel se poate comunica in regim de mesaje
    lista de prieteni se aplica foarte usor din agenda telefonica
    ai nevoie doar de wifi sau date gprs
    aplicatia o puteti descarca de aici sau de pe google store
    http://www.whatsapp.com/

  4. #4
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677
    Skypeth.jpg
    o aplicatie foarte raspandita pentru comunicare in regim de mesaje si video online
    trebuie sa realizezi un cont skype si sa obtii adresa celorlalti prieteni
    ai nevoie de wifi bun sau gprs in banda larga (4G,LTE) si poti realiza video telefonie
    poti descarca de aici sau de pe play store
    http://www.skype.com/en/download-sky...-for-computer/

  5. #5
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766

    Post ElectroDroid

    De pe Google play puteti sa descarcati o aplicatie foarte utila electronistilor .eu o am de mai mult timp si imi este de un real folos ,
    Exista si varianta Pro cu banuti dar costa cat o sticla cu vin de proasta calitate ,parerea mea ...merita

    electrodroid.png

    Descriere

    ElectroDroid este o colecție de simplu și puternic de instrumente electronice și referințe.
    Aceasta este versiunea gratuită, care conține anunțuri; puteți cumpăra, de asemenea, de la piața PRO versiune a aplicației de a sprijini dezvoltator, debloca mai multe caracteristici și de a scăpa de anunțuri.
    Aplicatia include:
    • cod de culoare Rezistor decodor (3-6 benzi);
    • SMD Cod Resistor;
    • cod de culoare Inductor decodor;
    • calculator legea lui Ohm;
    • Reactance / calculator rezonanta;
    • divizor de tensiune;
    • Raport Rezistori, valoarea / serie / paralel;
    • calcul de încărcare Capacitor;
    • amplificator operațional;
    • LED-uri de rezistor calculator;
    • calculator regulator/LM317 Voltaj ajustabil;
    • Degajarea de căldură;
    • de viață a bateriei calculator;
    • instrument de proiectare Inductor;
    • calculator Cădere tensiune;
    • PCB Trace Lățime calculator;
    • calculator Simple Filtre;
    • calculator NE555;
    • Putere Calculator;
    • Decibel Converter;
    • convertor de frecventa;
    • Analog-Digital Converter;
    • Y-Δ de transformare;
    • Port pini-out (USB, serial, paralel, Ethernet, RJ, SCART, DVI, HDMI, S-Video, VGA, VESA, Display Port, FireWire, Jack, RCA, XLR / DMX, ATX de alimentare, PC Molex, EIDE , SATA, PS/2-AT, MIDI / port de joc, Apple a 30-pini, PDMI, OBD-II, 25 de perechi de telefon codul de culoare cablu, cod de culoare pentru cabluri de fibra optica, conector ISO pentru audio auto; Arduino pini-out );
    • Resurse (tabel rezistivitate; Tabelul de rezistențe standard și condensatori; Condensator coduri de marcare; AWG și dimensiunea SWG sârmă, Curent maxim de masă, simboluri și abrevieri, simboluri Circuit schematice; prefixe SI unitati, informații baterie, Boolean poartă logică și algebra Teoreme; 7400 info și pinout, codurile ASCII, lista Baterii, 78xx IC, pinouts ChipDB IC, Comutare Informații, Decibel de masă, PIC ICSP / AVR ISP, SMD Dimensiuni ambalaj, frecvențe radio);
    • Suport complet pentru EIM rezistor serie pentru toate calculatoare;

    Aceasta descriere este tradusa din Engleza . aplicatia descarcata este in Romana

    Varianta free o puteti descarca de aici .. https://play.google.com/store/apps/d...ttronica&hl=ro

    Postez aceasta aplicatie in scop informational...

  6. #6
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677
    ""towelroot"" th.jpg Multumita "baietilor" de pe "xda" cel mai tare forum in domeniul software android va pot prezenta o solutie pentru "root" la o larga gama de modele android generatie veche sau mai noua "lolipop"
    nu are rost sa va explic ce si cum , cel mai bine cititi singuri despre ce este vorba (acum 524 pagini )
    http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2783157

  7. #7
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    O alta aplicatie interesanta este AMC Security - Antivirus&Clean o puteti descarca de pe google play

    https://www.google.ro/webhp?sourceid...ed+mobile+care
    https://play.google.com/store/apps/d...bit.mobilecare

  8. #8
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    O aplicatie pe care am testat-o este GPS Navigation & Maps Sygic unii spun ca nu functioneaza dar eu o am de cateva luni iar acum cand am fost in concediu peste mari si tari a functionat (am testat de curiozitate )



    Aplicatia o puteti descarca de aici ;; https://play.google.com/store/apps/d...com.sygic.aura



    Aceste postari sunt cu scop informational

  9. #9
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766

    Instant Heart Rate

    Este o aplicatie buna ce funcționează cel mai bine pe dispozitive cu bliț. Pe alte dispozitive trebuie să fie utilizat cu iluminare bună.
    Instant Heart Rate este cea mai precisa aplicația Heart Rate Monitor pentru orice smartphone si nu are nevoie de nici un hardware-ul extern.
    Mai multe Aici


  10. #10
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677
    MAPS.ME
    un sistem de navigare "moaca" functioneaza offline , are nevoie numai de gps pentru localizare ... dupa ce descarcati maps oricare tara din europa si nu numai...maps.me-free.jpg
    https://play.google.com/store/apps/d...maps.pro&hl=ro
    accesati googleplay din tel vostru.
    Accesați offline hărți din întreaga lume, cu planificator al rutei și indicații privind deplasarea!
    Obțineți acces instantaneu la hărți detaliate ale tuturor țărilor , de oriunde din lume! Nu este necesară conexiunea la internet.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro