Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 17

Subiect: TV Saba Blocat - Mesaj pe ecran Factory

  1. #1
    Data înscrierii
    27.03.2015
    Posturi
    10

    TV Saba Blocat - Mesaj pe ecran Factory

    Salutare,
    Am un televizor Saba mic de 14 inch. De curand mi-a curs putina apa pe telecomanda si in momentul cand am indreptato catre televizor am apasat nu stiu ce taste apoi sa inchis televizorul si de cand sa aprins imi apare pe ecran Factori in coltul din stanga sus si nu pot face nimic la televizor. Nu mai primeste nici o comanda, nici din telecomanda dar nici din butoanele acestuia... nici macar volumul. Cum il pot debloca... va rog mult.

  2. #2
    Data înscrierii
    19.03.2015
    Posturi
    90
    Posibl din telecomanda sa fi plecat un anumit cod care a dus la blocarea tv-ului .demonteaza telecomanda si curato cu un spray G20 (http://tor-online.ro/produse/224-mat...ant-200ml.html ) daca nu este voie linckuri ii cer scue se poate sterge ...sau alcool tehnic ...nu spirt medicinal deoarece contine apa , usuca telec cu un feon cu aer cald

  3. #3
    Data înscrierii
    27.03.2015
    Posturi
    10
    telecomanda am curatato.. problema este cum deblochez televizorul ???

  4. #4
    Ce procesor are tvul?

  5. #5
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Trebuie desfacaut capacul spate si citit procesorul ,ce scrie pe el .....

  6. #6
    Data înscrierii
    27.03.2015
    Posturi
    10
    Televizorul este unul mai vechi.. nu are procesor sau ceva.. are doar un integrat si vreo 3 tranzistori. Ecranul nu este lcd, este pe tub. Macar un sfat cum as putea sa ii dau un reset la setarile din fabrica ceva.. exista vreo combinatie de taste ? Precizez ca televizorul are doar 3 taste pe el: meniu, v+ si v-. Pot sa intru in meniu in momentul in care aprind televizorul timp de 3 secunde. Apoi apare pe ecran factory. Dar nu are optiune in setari de resetare la setari din fabrica. Am cautat peste tot prin setarile televizorului si nu exista nimic de resetare...

  7. #7
    Daca nu are procesor eu il mananc TVul ala.

  8. #8
    Data înscrierii
    19.03.2015
    Posturi
    90
    Citat Postat în original de vnp
    Televizorul este unul mai vechi.. nu are procesor sau ceva
    Pune o poza cu placa si incercuim noi procesorul (un tv fara procesor este ca si un om fara creer )vezi poate are o ethicheta pe capacul din spate ai acolo model...????

  9. #9
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.589
    -Spu-i ca are;- "doar un integrat si 3 tranzistori". -Ce scrie pe acel integrat ? S-au da datele de pe eticheta din spate capac.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 10.10.2021 la 16:55.

  10. #10
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Cum sa aiba doar un integrat si trei tranzistoare ,nu sa inventat inca tv-uri cu un integrat si trei tranzistoare .....

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro