Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: takara cdv 1170

  1. #1
    Data înscrierii
    31.10.2016
    Posturi
    6

    takara cdv 1170

    am un dvd auto cu ecran retractabil si am 2 piese idientice arse in el (2 tranzistori cred smd 7y64) daca ma poate ajuta cineva cu idientificarea lor sau poate le are cineva as fi foarte recunoscator atasez niste poze cu piesa
    Imagini atașate Imagini atașate

  2. #2
    Data înscrierii
    31.10.2016
    Posturi
    6
    Citat Postat în original de catalin26 Vezi post
    am un dvd auto cu ecran retractabil si am 2 piese idientice arse in el (2 tranzistori cred smd 7y64) daca ma poate ajuta cineva cu idientificarea lor sau poate le are cineva as fi foarte recunoscator atasez niste poze cu piesa
    nimeni nimik?

  3. #3
    Din pacate numai cei care sunt experti in componente pot sa iti spuna ce ar putea fi.Eu nu pot.

  4. #4
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Citat Postat în original de catalin26 Vezi post
    nimeni nimik?
    Daca doresti sa fii ajutat posteaza corect cu lux de amanunte ,locatia acestor 2 piese pe placa (evenual poze ),cauza defectiunii ,trebuie gasita schema electronica depistat unde se afla aceste piese in circuit ptr a vedea ce stie sa faca aceste piese ..etc

  5. #5
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Am cautat si eu pe net, dataschet-ul notificarii ( 7Y64 ) , insa fara rezultat . Am gasit dataschet-ul ( 7Y65) care spune ca este un mosfet canal N , de 100V , 65 ohmi . -- Insa notificarea (7Y64 ), poate fii ; un regulator de tensiune smd, s-au chiar tranzistor mosfet smd. -- Asa cum a mentionat Dl. Comfel depinde de locatia pe placa , pe schema de functoinare a acestor doua piese care am inteles ca sint la fel. -- Pune o poza cu locatia lor pe placa si atunci ,putem sa ne dam seama , care este specificul lor acolo, poate se gasesc echivalente pentru inlocuirea lor .
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 13.01.2017 la 22:50.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro