Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Multimetru digital METRIX MX 522 .

  1. #1
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.588

    Multimetru digital METRIX MX 522 .

    s-l1600.jpg

    Multimetru Metrix MX 522 *haute savoie* . Am cumparat dintr-un tirg acest multimetru frantuzesc aproape nou , amestecat prin niste articole de imbracaminte de la o batrinica . Ajungind acasa nerabdator l-am desfacut sa-i fac o verificare rapida vizuala . Problema este asa . Multimetrul este functional insa cineva a umblat in el si i-a scos contactele (ploturile) de pe SELECTORUL rotativ de domenii probabil sa le curete si nu a mai stiut sa le puna pe fiecare la locul lor in ordinea care au fost . Eu mai am un asemenea multimetru Metrix MX 562 , insa surpriza selectorul este diferit ca functii si pozitie fata de MX 522 se vede si dupa pozitia domeniilor de masurare. Rugamintea me-a este daca cineva are acest multimetru MX 522 metrix sa-mi puna si mie o poza cu selectorul de ploturi rotativ sa vad in ce pozitie sunt puse contactele lu-i si pe ce domeniu este stabilit . Multimetrul este functional si e pacat sa-l arunc . Din punct de vedere al selectorului rotativ de domenii Metrix MX 522 este diferit fata de MX 562 , schema fiind aceia-si .

    s-l400.jpg

    Ultimul este MX 562 . Pozitia selectorului rotativ cu ploturi difera fata de MX 522 ce-l care NU are ploturile rotative puse la locul lor . Multumesc .
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 05.10.2023 la 09:00.

  2. #2

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro