Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: defect tv color vestel turkuaz model 5147 R

  1. #1
    Data înscrierii
    22.12.2011
    Posturi
    3

    defect tv color vestel turkuaz model 5147 R

    la multiani tuturor am un color vestel turkuaz model 5147 R imagine ingustata o dunga lata de 5cm pe jumatea a ecranului am consta sa fie circuitul de cadre tda3653b lam schimbat.dar tot acelasi sintom am verifica si bobina de deflexie. are 14 ohmi la rece sa fie un condensator uscat sa nu imi alimenteze cadrele de ajuns? va rog cu stima si as dori si schema daca se poate.

  2. #2
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156
    cauta DATASHEET si gasesti integratul.Pe pinul 5 ai iesirea verifica condensatorul schema cred ca o poti gasi pe elektrotania.ai voie sa descarci doua scheme pe zi

  3. #3
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Citat Postat în original de ionutz1985 Vezi post
    la multiani tuturor am un color vestel turkuaz model 5147 R imagine ingustata o dunga lata de 5cm pe jumatea a ecranului am consta sa fie circuitul de cadre tda3653b lam schimbat.dar tot acelasi sintom am verifica si bobina de deflexie. are 14 ohmi la rece sa fie un condensator uscat sa nu imi alimenteze cadrele de ajuns? va rog cu stima si as dori si schema daca se poate.
    Ce sasiu are ....????? ia uite cate modele de sasiu sunt Vestel http://www.eserviceinfo.com/service_...ets_v_100.html

    Ai aici PDF-ul integratului http://pdf1.alldatasheet.com/datashe.../TDA3653B.html
    Verifica cuplajul cu Deflexia ..ai un condensator devalorizat

  4. #4
    Ce jungla are TVul asta/

  5. #5
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    defect condensator...devalorizat verifica cuplaj-deflexie..

  6. #6
    Data înscrierii
    13.01.2012
    Posturi
    17
    Verifica tensiunea de alimentare, schimba condensatorii de pe circiuitul de alimentare inclusiv pe cel de 47 la 160 V, sau un condensator de pe langa integrat.


    __________________________________________________ _________________________________________
    Edit :Rog nu postati succesiv folositi functia Editeaza post comfel

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro