Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 17 din 17

Subiect: defect tv nei

  1. #11
    Cum sa fie 120v cea de 200V.Eu aia am intrebat cat este.Nu de alta dar daca este prea mare se va duce iarasi.

  2. #12
    Data înscrierii
    10.03.2012
    Posturi
    11
    ma puteti ajuta si in cealalta problema cu tv ul schneider ? am imagine dar ezimtata pe toata suprafata ecranului si peste sunetul care ar trebui sa fie clar apare un fasait care se accentueaza la schimbarea imaginii daca ma intelegeti ce vreau sa spun si ca defect am gasit doar 2 cond de 47 pe 160v pe care iam schimbat in rest nimic nu am nici schema sa pot masura si verifica tensiunile din el cea principala e de 115 v restul nu prea stiu unde sa le caut ,multumesc tare mult macar am rezolvat unul din ele

  3. #13
    Data înscrierii
    10.03.2012
    Posturi
    11
    da veti dreptate e 185,187 v

  4. #14
    E buna asa 187V nu trebuie marita.

  5. #15
    salutare am un Tv Nei 2144 sasiu Indiana 200 a avut probleme cu traful de linii am schimbat toti cond din sursa + traful de linii un echivalent cu cel original functioneaza bine adica are imagine sunet....problema e ca nu pot sa il duc in stand by din telecomanda si nici in modul AV audio video nu functioneaza se vede un pic imaginea de pe receptorul satelit dar se plimba de la dreapta la stanga am schema stiu electronica dar nu prea ma descurc cu tv-urile am reparat dar nu cu probleme asa mari...un ajutor imi este binevenit .....poate reuses sa repar si problemele astea 2.....app condesatoarele schimbate au tensiunile mai mari desi nu cred ca ar fi asta problema....

  6. #16
    Cand dai comanda de stby sesizeaza ceva?adica macar dispare nr programului?Stbyul asta il face cu LM317 care intrerupe o alimentare.Urmareste pinul de stby de la PCA84C640P-030 care ste procesorul(este pus pe placa laterala) si vezi daca pinul ala comuta sau nu in 0 sau 1(pinul 41 de la procesor).

  7. #17
    Data înscrierii
    10.03.2012
    Posturi
    11
    de unde esti ? daca esti din braila sa stii ca am sasiul complet de nei si il dau pentru altceva binenteles am si placa cu PCA84C64OP-030 UNDE AI PRIMIT INDICATII SA VERIFICI nr telefon 0728263179


    Edit : Da click pe nickname si vezi profil in acest fel vezi unde locuieste

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro