Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 25

Subiect: Defectiune televizor Maxwell

  1. #11
    Data înscrierii
    19.04.2012
    Posturi
    8
    mai devreme a venit la mine un fost electronist ... si exact acelasi lucru mi-a zis la prima vedere si mai zicea ceva de un mic condensator de 10v ...

  2. #12
    Un cond de 10uF/63V C613 e ala.

  3. #13
    Data înscrierii
    30.04.2012
    Posturi
    3
    Corect ,defect tipic la sasiele ak 30

  4. #14
    Bine ai venit printre noi dan-a2.

  5. #15
    Data înscrierii
    19.04.2012
    Posturi
    8
    Primul meu televizor reparat. a mers. Multumesc mult Dane

  6. #16
    Data înscrierii
    09.11.2012
    Posturi
    1
    Am televizor Maxwell pe sasiu 11AK30 cu TX ... am urmatoarea problema - se aude OK, se vede OK, dar culorile, de la prima treime de jos spre sus, se vad spre violet.
    Prima treime de jos este OK ca si culoare, dar spre sus este spre violet ... oameni cu fata violet ??? Care ar putea fi problema ? In rest TV merge OK ... copilul meu nu vrea sa il schimbam - s'a atasat de el.Pot rezolva eu problema - ma pricep cat de cat.
    Merci !

  7. #17
    Data înscrierii
    06.11.2012
    Posturi
    111
    nu lucreaza demagnetizarea ai PTC-ul defect, posibil contact imperfect deoarece lucreaza la temperatura mare .sau da capacul jos si pune degetul pe el .daca este rece schimbal

  8. #18
    Si daca-i cald schimba-l ca sigur e defect.

  9. #19
    Data înscrierii
    16.11.2012
    Posturi
    9
    Citat Postat în original de dan cod Vezi post
    Si daca-i cald schimba-l ca sigur e defect.
    asa e d-l Dan chiar azi am schimbat un ptc la un grundig nu stiam ce valoare are mi-ai recomandat sa pun oricare din alt tv si merge multumesc mult problema era pe el forum

  10. #20
    Data înscrierii
    06.11.2012
    Posturi
    111
    Si totusi nu merg orice tipuri de ptc daca are o rezistenta prea mare te trezesti dupa ceva timp cu tv cu pete colorate in prima faza insesizabile apoi se accentuiaza ,televizorul poate functiona si fara dar cu consecintele de rigoare .. un ptc inlocuit de altul cu valori incorecte poate duce si la defectarea tubului uite aici .. http://www.google.ro/search?hl=ro&q=...BYGFtQaHk4HICw

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro