Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: Sistem de receptie tv-terestru & satelitar

  1. #1
    Data înscrierii
    04.09.2012
    Posturi
    4

    Sistem de receptie tv-terestru & satelitar

    Buna seara, sunt nou pe forum, intampin o problema in achizitionarea unui sistem de receptie tv, ''detin'' o rulota cu un acumulator varta (12V - 70 A) si doresc aici sa amplasez un sistem mai complex de receptie terestra si sateleit, (in principal ma intereseaza receptia posturilor romanesti si eurosport-urile) Alimentarea poate fi ori pe 220 v si folosesc un invertor , ori pe 12 v direct la acumulator.
    Va rog frumos sa imi recomandati si mie receptorul care sa indeplineasca acest criteriu, eventual firma producatoare, unde il gasesc si cam cu ce pret.
    Mentionez ca eu colind mai peste tot si as vrea totusi sa am posibilitatea receptiei posturilorb in orice conditii . Va multumesc anticipat!

  2. #2
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Ceia ce doresti este cam greu din punct de vedere tehnic si coordonate geografici deoarece
    Mentionez ca eu colind mai peste tot si as vrea totusi sa am posibilitatea receptiei posturilorb in orice conditii
    unde opresti trebuie sa reorientezi antena spre un anumit satelit tinand cont de pozitia geografica unde te afli
    1- pentru o receptie optima trebuie o antena offset de cel putin 05-09 M iar reglajul ei este aici ...http://www.al-soft.com/saa/satinfo.shtml iar aici ai o antena portabila dar rezultatele lasa de dorit http://www.bizoo.ro/firma/megasatrom...Antena-Camping
    2 - pentru a putea prinde posturi romanesti si implicit sporturile trebuie sa faci un abonament de ex la DIGI .. ai nevoie de un receptor de la ei cu cartela pereche .
    3-circuland cu rulota de cate ori te opresti trebuie sa orientezi antena spre satelitul ...Intelsat 10-02 at 0.8°W unde vei receptiona aceste programe http://www.lyngsat.com/packages/digi.html

    deocamdata atat daca mai ai intrebari .....????

  3. #3
    Data înscrierii
    04.09.2012
    Posturi
    4
    Iti multumesc pentru informatii, tocmai m-am delectat pana acum tot cu astfel de informatii, pana in momentul asta am stat cu ochii lipiti de monitor
    Ma intereseaza exact sa stiu ce LNB e mai bun, ce reciver ar fi mai ok, nu stiu cum sa fac sa receptionez eurosporturile.
    chiar nu le pot capta gratis??? neaparat cu abonament? ca am inteles ca multi mai fac invarteli si capteaza ''moka'', jmecherii se fac cu cartela aia////

  4. #4
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Citat Postat în original de inginer.cristian Vezi post
    Iti multumesc pentru informatii, tocmai m-am delectat pana acum tot cu astfel de informatii, pana in momentul asta am stat cu ochii lipiti de monitor
    Ma intereseaza exact sa stiu ce LNB e mai bun, ce reciver ar fi mai ok, nu stiu cum sa fac sa receptionez eurosporturile.
    chiar nu le pot capta gratis??? neaparat cu abonament? ca am inteles ca multi mai fac invarteli si capteaza ''moka'', jmecherii se fac cu cartela aia////
    Cu cartela de la digi nu se pot face jmecherii acum de cand sa schimbat norma codare Nagra 3 (inca nu am, auzit sa fi clonat cineva )este treaba celor care in loc la dea 24 ron pe luna fac fel de fel de magarii pentru a receptiona moka ....nu mai discutam despre aceasta peoblema ..
    Nu o sa prinzi nici-o data sporturi moka decat pe internet , am sa atasez si pentru altii ce programe satelitare se prind FTA(liber ) si pe ce sateliti ...am sa scanez maine

  5. #5
    Data înscrierii
    04.09.2012
    Posturi
    4
    inca o data iti multumesc, nu ma asteptam sa mi se raspunda asa repede, astept cu ardoare programele satelitare libere

  6. #6
    Data înscrierii
    04.09.2012
    Posturi
    4
    ,multumesc frumos oricum acum m-am pus la curent cu ce mi-ai trimis. O seara buna sa ai!

  7. #7
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769
    Citat Postat în original de comfel
    am sa atasez si pentru altii ce programe satelitare se prind FTA(liber ) si pe ce sateliti ...am sa scanez maine
    Trimitemi si mie likul te rog....

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro