Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Problema internet calculator

  1. #1
    Data înscrierii
    18.11.2011
    Posturi
    50

    Problema internet calculator

    Am internet Cliknet SmartBox fibra optica 50 Mbps .iar in casa am 2 calculatoare . de la modem am plecat cu 2 cabluri si m-am conectat la net functioneaza amandoua calculatoarele dar cand ii fac test viteza net http://www.speedtest.net/ pe un calculator parametrii buni apropiati de 50 Mbps iar pe alt calc imi apare parametri cam la jumatate si lucreaza mai greu .am schimbat calculatoarele intre ele iar cel cu problema tot asa lucreaza ..am sunat la astea cu netul si a spus ca este devina placa de baza la acel calc si sa imi iau o placa retea internet pc sa o pun in calculator
    ce parere aveti este asa cum spun astea ....

  2. #2
    Pai daca mutand calculatoarele intre ele tot acelasi face figuri nu e clar?Ceva la calc cu probleme.Si eu am avut probleme la calcul din atelier ,mi-am luat placa de retea separata si acum este ok.

  3. #3
    Data înscrierii
    18.11.2011
    Posturi
    50
    internetul este on board la calc cu pricina ,probabil nu duce placa de baza .la asta ma gandeam eu

  4. #4
    Asa a fost si la mine .Prima data avea zile cand mergea si zile cand nu pana a tacuta de tot.Am luat placa de retea alta si de atunci nu mai am probleme.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro