Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Problema telecomanda ( frecventa wirelles 2.4ghz si nano adaptor )

  1. #1
    Data înscrierii
    26.05.2013
    Posturi
    3

    Question Problema telecomanda ( frecventa wirelles 2.4ghz si nano adaptor )

    Am o problema cu o telecomanda air fly mouse care se conecteaza la calculator prin wireless cu ajutorul unui nano adaptor USB la o frecventa radio de 2.4 ghz. Pentru a reduce consumul bateriilor, dupa 2 minute intra in stand by daca nu este folosita. Problema este ca dupa ce intra in stand by nu mai poate fi recunoscuta de calculator si pointerul mouse-ului nu se mai misca pe ecran. Trebuie de fiecare data sa scot adaptorul din calculator pentru a recunoaste telecomanda. Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Cum pot rezolva aceasta problema? Exista posibilitatea ca sa o rezolv intr-un fel? Multumesc!

  2. #2
    Data înscrierii
    06.11.2012
    Posturi
    111
    Sa nu fie bateriile slabe ..am si eu un asemenea defect la un Mouse Optical Wireless dupa o anumita perioada nu mai recunoaste adaptorul stik .trebuie sa scot stik-ul si sa il pun inapoi ..nu este devina calc l-am probat si la alt calc si tot asa face
    Incearca la alt calc sa vezi tot asa face ...

  3. #3
    Data înscrierii
    26.05.2013
    Posturi
    3
    salut! nu cred ca sunt bateriile problema, sunt noi. cat despre un alt calculator, la fel face. l-am luat de pe device-ul pe care il folosesc si l-am pus la calculator. la fel face. din cate am gasit pe net exista posibilitatea sa fie de la alte dispozitive care comunica tot prin wireless. am nevoie de sfatul unei persoane care se pricepe mai bn ca mine. ms!

  4. #4
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Citat Postat în original de dan86
    din cate am gasit pe net exista posibilitatea sa fie de la alte dispozitive care comunica tot prin wireless.
    Exista si aceasta posibilitate ..

  5. #5
    Data înscrierii
    26.05.2013
    Posturi
    3
    sa mai intalnit cineva cu probleme de genul acesta? multumesc!
    @comfel: ms pt sfat!

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro