Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: amplificator technics su-v560

  1. #1
    Data înscrierii
    25.06.2013
    Posturi
    2

    amplificator technics su-v560

    Salut am o problema cu acest model de amplificator de dimineata am plecat la lucru l-am oprit apoi am venit inapoi de la lucru si a venit cineva sa-i vand un mixer,si a trebuit sa il probez inainte sa-l vand si intre timp ce canta muzica s-a oprit amplificatorul din senin.Nu s-a luat curentul,nu am avut cine stie ce boxe conectate,nu l-am dat tare.Are un releu acest amplificator si 2 led-uri pentru activitate unul galben care indica tensiunea ca e ok si poate functiona si celalat rosu care indica faptul ca sunetul este ok, l-am aprins inapoi si acum nu se mai aude tacanitul releului si nici ledul care indica sunetul nu se mai aprinde.Aveti idee ce s-a fi putut intampla?multumesc.

    http://img88.imageshack.us/img88/2761/dscn7163dl5.jpg

  2. #2
    Fara masuratori e greu de spus ce s-a intamplat acolo.

  3. #3
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Acolo ai defecta sursa de alimentare ,daca are siguranta pe intrare 220 volti vezi sa nu fie intrerupta ,sau transformatorul cu primarul intrerupt ,daca ambele sunt ok vezi diodele redresoare deci cum a spus si colegul dan cod trebuie facute niste masuratori si se lamureste repede problema......

  4. #4
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Daca infasurarea primara de la trafo,i-ti da intrerupta, uitate acolo deasupra sub primul strat de izolatie si dupa PTC sa nu fie intrerupt.In cazul in care il are pe trafo./Dar cred ca e ce-l albastru de linga sig.fuz.de 2,5 A si puntea redr.Fa masuratorile cum au zis D-nii Dan cod si Chirilanelu,ca asa n-ai ce sa vezi./ Probabil s- produs un gol de tens,in retea, care de ce-le m-ai multe ori sunt insesizabile,in timp ce aparatul functiona si a sarit una din protectii sle amplificatorului.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 27.06.2013 la 12:30.

  5. #5
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Degeaba ne batem noi capul, ca nu prea avem cu cine ,liviu666 nu ne mai baga nici intr-o seama ........

  6. #6
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    N-o avea timp Omul./ Apropo-De ce si-o fi ales el cifra aia fatidica (666)?O fii stiut ce inseamna?Uite aici o interpretare;{VICARIUS FILII DEI}.Folosind tehnica echivalarii cu numerele,literele Latine au valoare mumerica. V=5,I=1,C=100,A=0,R=0,I=1,U(V)=5,S=0,adunate=112./ F=0,I=1,L=50,I=1,I=1.adunate=53./ D=500,E=0,I=1./adunate=501.<112+53+501=666>.Sper sa nu s-e supere dar,e aleasa de el...Omul a venit a luat si a plecat.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 29.06.2013 la 20:44.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro