Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 19 din 19

Subiect: Probleme tv bluesky sasiul 11ak30a14

  1. #11
    Ar fi mai bine sa ne spui ce procesor are sa iti trimit un dump .

  2. #12
    Data înscrierii
    29.03.2012
    Posturi
    198
    buna ziua procesorul respectiv e st92195, si memoria e st24c08 si cum asi putea rescrie memoria si se poate rescrie sau trebuie una noua multumesc

  3. #13
    Se poate rescrie din pacate nu ai dat ce e mai important terminatia procesorului.

  4. #14
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Sa inteleg ca fara memorie ai imagine transmisa,e in parametrii normali?BV-ul functioneaza in parametrii?Si ca memoria ar putea fii in scurt,fapt pentru care aceasta pericliteaza si alte module functionale din TV,precum BV-ul?Chiar te rog dupa schimbare zi-mi cum e?
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 04.11.2013 la 17:36.

  5. #15
    Data înscrierii
    29.03.2012
    Posturi
    198
    Buna sigur o sa-ti spun am si promis ca o sa revin numai ca inca nu am memoria fiinca deabia azi am depistat buba si am facut comanda si mi sa zis ca pe la sfarsitul saptaminii acesta mii se aduce dar cu o primesc sincer revin cu orice informatie-rezultat multumesc din nou pentru ajutorul dat pina acum

  6. #16
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Vezi ce faci cu tens.U1 ca e mica la val.de 106v,verifica in sursa:-puntea redr.condul mare de filtraj.Inainte de a planta memoria noua.Daca U1 are aceiasi valoare de 106v fara memorie.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 05.11.2013 la 20:33.

  7. #17
    Data înscrierii
    29.03.2012
    Posturi
    198
    buna ziua sa rezolvat cu tv-ul am gasit memorie si miau rescriso cineva si a mers foarte bine pina acum, dintro data sa facut niste dungi negre pe imagine si putin tremura imaginea si cind o ating colectorul final linii dungile acelea dispar am schimbat condenzatoare bobina deflexie si tot asa face merge cam 10-20minute dupa cere iarasi figura aia am aici o imagine cu fenomenul respectiv, si cu revenirea cu mesajul de anterior nam putut fiindca na mers forumul nustiu din ce cauza,daca imi poate spune cineva cam cu ce ar fi defect in el multumesc
    Imagini atașate Imagini atașate

  8. #18
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Citat Postat în original de "kosza karoly
    si cu revenirea cu mesajul de anterior nam putut fiindca na mers forumul nustiu din ce cauza,
    Forumul nu a functionat deoarece sa modernizat ,a fost instalata o noua versiune ,iar daca ai telefon mobil mai destept poti accesa forumul si de pe mobil

  9. #19
    Poate ai ceva masa care nu face contact bine.Sau ceva lipitura aiurea prin linii.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro