Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Defectiune -DVD Player MD 42072.

  1. #1
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587

    Defectiune -DVD Player MD 42072.

    Sasiu sursa-Panda dvd SP-829A. Cu ci-UC 3842 EN. Sasiu placa digitala 7336768-TD-201-PAN. Nu scoate discul,cind comanda de ejectare este facuta.Uneori da,alteori nu.Cind discheta ramine blocata in interior,nu poate fii scoasa,decit intervenind asupra mecanismului saniei miscindu-l un pic de pinionul ce actioneaza scoaterea saniei spre exterior.Pe dysplay afiseaza ca,comanda de eliminare a discului se face. Pe placuta de conexiuni a motorasului ce actioneaza sania de eliminare a discului,exista un limitator de cursa, SW1.Este posibil ca acesta sa nu fie atacat,s-au poate fii defect?
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 29.11.2013 la 17:35.

  2. #2
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Poate fi un defect mecanic desfaceti mecanica si incercati o curatare ,ungeti toate rolele care pune in miscare liftul ,este posibil sa fie si ceva uzura la acele role .....

  3. #3
    Si neaparat relipit CIul driver.

  4. #4
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Am desfacut si curatat mecanica,dupa care am uns tot ce este in miscare.Am refacut si lipiturile CIului driver. Am repus totul la loc si am facut in jur de 100 de comenzi de scoatere si introducere a liftului (fara disc),comenzile facindu-se fara eroare.La fel am facut si cu disc.Lucreaza bine.Acum nu sunt sigur 100/100,la care din cele doua interventii a fost buba,fiindca nu am facut verivicare la fiecare.Oricum multumesc de ajutor,la acest DVD.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro