Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 18

Subiect: Probleme imagine tv lcd daewoo

  1. #1
    Data înscrierii
    29.03.2012
    Posturi
    198

    Probleme imagine tv lcd daewoo

    Buna ziua ; am o problema la un tv lcd daewoo am imaginea originala care sta si tot aceasi imagine inca o data dar fuge de sus in jos numai cand are intrare video cand e pusa pe av atunci nu fuge imaginea fuge si atunci cind e pusa sa mearga si pe antena normala nu numai cand e pe pc am urmatoarele nr pe sasiuri, alimentatorul e fel-3226h, si partea cealalta e sl-500p, s/n:4859814996-04, am niste poze facute cu imaginea respectiva, si tensiunile pe alimentator sant bune ce scrie pe el aia e, ma poate ajuta cineva cu problema asta multumesc.
    Imagini atașate Imagini atașate

  2. #2
    Deci pe AV functioneaza corect iar pe cablu nu?

  3. #3
    Data înscrierii
    29.03.2012
    Posturi
    198
    Nu functioneaza nici pe av, nici pe pc...nici pe cablu, numai daca e scos cablurile rca-euroscart-pc-ul, toate cablurile sunt scoase si pusa sa mearga pe av,sau pc dar fara am-i conecta ceva la el doar atunci nu fuge imaginea,dar daca pun sa mearga pe cablu tv indiferent ca conectaz cablul tv sau nu imaginea fuge, si mai fuge si atunci cind conectez av-ul sau pc-ul, vreau sa spun cand e conectat ceva la tv si primeste semnal video atunci fuge imaginea dar daca se deconecteaza semnalul video exterior numai fuge, dar daca e pus pe cablu indiferent ca e conectat cablul sau nu atunci fuge, fuge si pe av si pe tot,am imaginea originala si inca odata tot imaginea respectiva dar fugind

  4. #4
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Zau ca nu inteleg mare lucru din "descriere"?!?!?! Ce am reusit sa inteleg suna asa:// -Tv-ul are desincronizare pe verticala,cu semnal exterior. -Tv-ul NU prezinta desincronizare pe verticala,cu propria "mira". [Igen]? -Cu imagine "originala,neoriginala",(inpropriu spus) (toate imaginile vin de la o origine).In asemenea situatii cazurile sunt multiple:-BV./Procesor.Memorare.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 15.09.2014 la 13:13.

  5. #5
    Este lcd primul lucru ar trebui resoftat

  6. #6
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289
    Daca apasati tasta menu fara nici-o sursa cuplata la tv, imaginea este corecta ...???

  7. #7
    Data înscrierii
    09.05.2014
    Posturi
    179
    scoate toate cablurile [av,euroscar,pc]tot ce mai pe acolo si lasa doar cel de antena [cel care intra in selector]si fa-i o resoftare cum ti-a zis dl dan cod

  8. #8
    Data înscrierii
    29.03.2012
    Posturi
    198
    Buna ziua si scuzati-ma de intarziere, recunosc ca mai gresin in exprimarea de mai sus , eu sunt Ungur si mai gresesc in exprimari,... toate cablurile sant scoase din tv.. imaginea ramine negru si scrie nu-i semnal,apas butonul menu si imaginea corecta , doar cind e conectat ceva atunci incepe sa fuga imaginea, dar daca e conectat ceva sau nu la intrarea in selectorul tv-ului imaginea fuge, atunci intradevar ar trebui in primul rand softat si atunci sa zicem ca isi revine, imi poate spune cineva cum anume ar trebui resoftat tv-ul asta ce procedeu e multumesc

  9. #9
    Vezi ce memorie are.Încearcă cu goala.

  10. #10
    Data înscrierii
    29.03.2012
    Posturi
    198
    buna ziua m-am uitat in el si cred ca ar fi memoria lui 24c04wp si daca o scot ar merge si fara ca si alte i tv cu tub ,doar sa vad efectul isi revine ca daca e de la el problema atunci ar trebuii sa isi revina fara memorie dar e neaparat sa pun una noua goala si doar atunci sa-l incerc daca isi revine?
    Ultima modificare făcută de kosza karoly; 16.09.2014 la 17:47.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro