PDA

Arată versiune īntreagă : Schema Tv platiniom



dan08
14.08.2013, 12:50
Stie cineva cum pot obtine schema tv PLATINIUM 54NX-PLAT am incercat pe ELEKTRO TANYA pe ESI SCHEME dar nu o au,daca ma poate ajuta cineva cu schema

dan cod
14.08.2013, 13:07
Asta este ok?

ion mechenici
14.08.2013, 14:50
Ce probleme aveti Domnule Dan08 la Tv-ul platiniom,cu ce va necajeste?Nu va suparati ca va intreb.Intreb, din curiozitate,si e tirziu sa ma m-ai tratez acum de microbul electronicii,acesta e intrat in sange de mult si nu se m-ai poate trata.

dan08
14.08.2013, 15:43
Am probleme destul de mari dar in primul rand multumesc de schema trimisa.Prima data a trebuit sa rezolv problema BV instabilitate pe cadre am schimbat capacitati pe langa LA 7840 si s-a rezolvat apoi a inceput sa nu mai raspunda la comenzile de programare sare singur de la o comanda la alta asta cand intru in MENU si cand nu este in MENU am ecran negru sau rastru negru care trece in albastru si iar in negru si tot asa, cateodata incearca sa intre si postul care a fost progamat inainte de chestia asta.Am observat ca daca scot conectorul de la placa de comenzi din fata se opreste pe moment din schimbarea asta de rastru negru albastru haotic.Ma gandesc la ceva probleme la procesorul de comenzi sau ceva pe langa el.

dan cod
14.08.2013, 15:48
Schimba toate tastele si va merge.

ion mechenici
17.08.2013, 17:07
Just.Problema de tastatura.