PDA

Arată versiune īntreagă : Modul Tv Plasma



dan08
27.01.2014, 18:13
Domnilor va rog sa imi spuneti care stiti sau aveti experienta in achizitionarea de module plasma de unde pot cumpara la un pret rezonabil un modul de la un tv cu plasma SAMSUNG de tipul PCB LJ41-05120A sau echivalentul lui BN96-06519A am gasit pe cineva la Arad care a spus ca imi aduce de la furnizori la un pret de pana la 500 lei astazi imi spune ca nu se mai poate decat cu 1000 lei daca mai pun ceva bani langa astia 1000 iau tv-ul cu totul.Daca ma puteti indruma ar fi minunat.Am gasit la diferiti vanzatori pe nett la preturi de 75,90,130 dolari depinde cu ce il asociaza dar eu nu am facut niciodata cumparaturi din astea.

chirilanelu
27.01.2014, 18:37
De ce nu luati de pe nett, eu unul doar asa ma aprovizionez si nu am avut niciodata surprize neplacute.............

dan08
27.01.2014, 20:01
Nu am luat niciodata de pe nett si nu prea stiu ce taxe si cheltuieli practica pentru ca daca stai sa le aduni pe toate care se pun pe langa pretul afisat sa nu ajung tot suma care este aici, daca ai putea sa ma lamuresti un pic ar fi bine

chirilanelu
27.01.2014, 20:27
Treaba sta in felul urmator ,daca cumparati de pe anumite sitiuri,trebuie sa va faceti cont,sa va inregistrati,in legatura cu taxele nu platiti decit produsul +taxa de transort ,aici sunt mai multe optiuni ,cum ar fi cu posta sau alte firme de curierat rapid , prima varianta fiind cea mai convenabila,de obicei acest gen de comert se face cu plata ramburs [cu plata la primirea coletului], sunt magazine specializate online pentru piese electronice ,practic se gaseste ca-m orice componenta la preturi foarte bune,majoritatea dintre noi asa ne procuram piesele ..........

comfel
28.01.2014, 09:41
Si eu folosesc netul dar.. atentie ,de la persoane fizice eu va sfatuiesc sa nu luati deoarece s-ar putea sa luati tzeapa am patito eu,, cu Mag electronice online nu aveti treaba si mai au un avantaj peste o anumita valoare transportul este gratuit (acum depinde de politica fiecarui mag )

dan08
28.01.2014, 10:19
Va multumesc mult si as vrea sa mai intreb dac stiti adrese de magazine de profil din strainatate eu am luat legatura cu cei de la ADELAIDA cel dela noi din Pancota nu poate aduce decat prin reprezententa SAMSUNG la un pret enorm 1000 RON cine credeti ca o sa cumpere la pretul asta

dan cod
28.01.2014, 12:12
Cauta si la Miraelectronic poate te ajuta Radu.