Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 16 din 16

Subiect: Problema cd30 opel astra h, leduri smd.

  1. #11
    Data înscrierii
    05.04.2015
    Posturi
    8
    Aici am inteles ca am gresit, nu trebuia pus 1206, am zis ca merge si asa..vorba aia..dar m-am lecuit, acum, nu stiu de unde sa ma apuc de verificat sa ii dau de cap....

  2. #12
    Data înscrierii
    05.04.2015
    Posturi
    8
    Azi am incercat sa pun smd pe comenzile blocului de lumini ...am luat smd 1210/plcc2- 20 mA, am dezlipit originalul, l-am lipit pe cel dorit si nimic, l-am lipit pe cel original la loc si merge, nu mi-a facut ca la cd player....oare de ce?

  3. #13
    Data înscrierii
    05.04.2015
    Posturi
    8
    @costel ...am cautat si rascautat ...smd 1206 si 1210 au acelasi consum de 20 mA..nu exista nici o diferenta intre ele la consum ..

  4. #14
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Ceva nu este in regula cu aceste smd-uri ,sigur nu sunt compatibile altfel ar merge ,le-ati verificat cu un multimetru pe dioda ar trebui sa se aprinda ....

  5. #15
    Eu tind sa cred ca gresesti ceva.Am schimbat multe leduri smd cu altele smd si nu am avut probleme.

  6. #16
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Citat Postat în original de Bogdanpury Vezi post
    @costel ...am cautat si rascautat ...smd 1206 si 1210 au acelasi consum de 20 mA..nu exista nici o diferenta intre ele la consum ..
    Este f simplu posibil sa aiba acelasi consum dar sa nu aiba aceasi tens alimentare . daca ai o sursa tens variabila verifica fiecare led in parte ,daca se aprind ....verifica cum se alimenteaza led-urile pe panou ,daca se alimenteaza in serie este suficient ca un led sa fie defect ,nu se mai aprind nici unul .daca sunt legate in paralel verifica daca ai tensiune posibil sa ai un stabilizator ars datorita supra consumului ..este un defect care nu iti ia mai mult de 10 min ... verifica daca nu ai un scurt pe linia de alimentare a ledurilor etc ....

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro