Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Robot autonom propulsat brushless

  1. #1
    Data înscrierii
    05.05.2015
    Posturi
    1

    Robot autonom propulsat brushless

    Salut!

    Ma numesc Cenusa Mihai, si fac parte dintr-o echipa de studenti numita "Xplorers" de la Universitatea Stefan cel Mare Suceava. Sunt student in anul 4 la Electronica aplicata iar colegii mei Sofronia Ciprian si Senocico Stelian sunt studenti la programul de studii Automatica si informatica aplicata.
    Am creeat impreuna un robot propulsat brushless confectionat si programat de noi.Sarcinile au fost impartite pentru fiecare membru.
    Cenusa Mihai - Hardware developer
    Proiectare hardware adica- cam toata electronica de pe robotel. Nu pot spune ca electronica de pe masina e foarte ampla, dar ma pot lauda ca am realizat niste invertoare fiabile si usor de programat.Atat placa de baza cat si invertoarele folosesc cate un Arduino Pro Mini.
    Senocico stelian - Embedded software developer
    Stelica s-a ocupat de ceea ce inseamna programarea pe microcontroler.De la softul de pe invertor pana la cel de pe placa de baza utilizand un algorit PID (proportional integrativ derivativ).
    Sofronia Ciprian s-a ocupat de aplicatia pentru mobil(Android) si de protocolul de comunicatie(Bluethooth).
    Ar mai fi si sistemul mecanic la care am lucrat eu si Stelica.Am folosit 2 reductoare identice, puse antiparalel cu sistem melc - roata melcata.
    Lucrul la proiect a inceput inca din toamna, iar acum ne putem lauda ca, avem deja un premiu la activ cu acest proiect! La Concurs "Microcontrolere şi aplicaţii - Mihail Konteschweller" 2015 am castigat un premiu special, intr-un clasament special facut de catre Continental automotive Iasi.

    Tot Continental Automotive Iasi este organizatorul unuia dintre cele mai mari concursuri studentesti din tara. Anul acesta si-au anuntat participarea peste 50 de echipe printre care si echipa mea.
    In data de 8-9 mai voi merge impreuna cu echipa mea la Iasi alaturi de alte echipe de la Universitatea Stefan cel Mare Suceava pentru a lua toate premiile posibile!
    Daca postarea mea va trezeste interesul, voi interveni cu poze din cadrul desfasurarii proiectului si cu mult mai multe detalii.Va astept cu comentarii!
    inca ceva...pentru detalii de urgenta, va invit sa vizitati pagina mea de facebook, eventual sa dati si un like daca doriti!
    https://www.facebook.com/xplorersteamsuceava?ref=hl
    Dupa concurs revin cu scheme pentru cei interesati, daca sunt!

  2. #2
    Felicitari.Personal ma bucur cand vad tineri care fac ceva in afara de aiureli(ca astia sunt cei multi)Si Succes pe mai departe.Asteptam rezultatele.

  3. #3
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Succes si multe alte realizari pe viitor ....

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro