Pagina 5 din 5 PrimulPrimul ... 345
Rezultate 41 la 44 din 44

Subiect: Probleme conectare acumlatori

  1. #41
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Salut colega. - Panoul fotovoltaic <monocristalin> cuartul, este m-ai pur si m-ai eficient fotovoltaic, este si m-ai scump. Panoul fotovoltaic <policristalin> este obtinut din resturi si deseuri de la prelucrarea celor monocristaline. Panoul fotovoltaic policristalin, este m-ai ieftin decit celalalt, insa are si el avantajele lui,este m-ai bun la folosirea in zone cu temperaturi ridicate,pina la 80 de grade celsius. Aceste panouri policristaline sunt recomandate in tara noastra in special in cimpia Romana,unde temperaturile sunt aride. -- Panourile fotovoltaice <monocristaline> au o eficienta m-ai mare cu 15% decit panourile fotovoltaice policristaline./ Cred ca e de ajuns sa poti alege.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 13.05.2017 la 20:48.

  2. #42
    Data înscrierii
    29.03.2012
    Posturi
    198
    Buna ziua, multumesc foarte mult pentru fatul dat si sincer nu stiam de aceasta, ca ce am eu din care am facut panourile sant de monocristaline si asi vrea sa iau numai ca nam mai gasit de tipul de care am si de aceea am intrebat care e diferenta intre acele doua panouri, si inca ceva ce panouri am gasit la ala sant 3 benzi de conectare nu 2 cum o am pe ale mele, si sa zicem ca daca iau din alea care are 3 benzi de conectare si le lipesc doar doua si cel dela mijloc ramane liber osa functioneze la parametrii la care era fabricat oare sau trebuie toate 3 benzi lipite va multumesc

  3. #43
    Data înscrierii
    21.06.2016
    Posturi
    5
    Dar de ce sa nu le lipesti pe toate 3?
    Din schemele pe care le-am vazut, benzile sunt puse toate 3 pe acelasi element, dar nu pot garanta ca nu preia mai bine curentul din substrat sau ca nu sunt si exceptii... Poti testa pe o singura celula, verifici ce curent da pe 1,2 sau 3 benzi, dar, daca au pus 3, ar fi bine sa le folosesti pe toate indiferent de rezultat.

  4. #44
    Data înscrierii
    29.03.2012
    Posturi
    198
    Buna inteleg doar intrebam oare o fi neaparat nevoie de toate cele 3 benzi ca nasi vrea sama chinui atata cu ele cas destul de greu de lipit mam chinuit destul la celule cu 2 benzi ca se indoi un pic si cand incepi sale indrepti sant unii care se sparg ca am patito deja dar ma mai uit aici pe nett poate gasesc celule cu 2 benzi si daca nu atunci iau din acei cu 3 benzi ori cum mai revin cu rezultatul obtinut daca se poate dar mai dureaza fiind ca sant in germania si dupa ce ma duc acasa doar atunci ma puc iarasi de ele

Pagina 5 din 5 PrimulPrimul ... 345

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro