Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: Afisaj LCD Spart , Transceiver Midland 98 Uk.

  1. #1
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587

    Afisaj LCD Spart , Transceiver Midland 98 Uk.

    Afisajul statiei a fost spart de niste materiale in timpul transporului. - Problema este ca Displayul nu are scris nici un cod s-au altceva pe el, pentru a-l comanda. Este alfanumeric, cu 4 biti . Cu STN Pozitiv. --Dimensiunile acestuia sunt , 45x20mm , cu 19 pini pe o latura . LCD-ul este pilotat de procesorul controler CKWYAB 9355 - 7 GKO. -- Fac apel la colegii m-ai versa-ti decit mine , in dysplaiuri si afisaje pentru Codul s-au cum o fii botezat acest LCD, pentru a ma lamurii. Il aveti in prima poza , cu ce a m-ai ramas din pini.

    Fotogr.1324.jpgFotogr.1321.jpgFotogr.1322.jpgFotogr.1323.jpg
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 12.12.2016 la 22:24.

  2. #2
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Va recomand un service specializat in service statii cb Midland
    cb http://forum.mo.ro/viewtopic.php?t=1049
    http://forum.mo.ro/index.php
    http://www.magazin-online.ro/contact.php
    luati legatura telefonica si vedeti daca merita sa fie inlocuit display-ul eu am colaborat cu ei ,ii recomand ,f seriosi ..au 2 puncte de lucru Bucuresti si P Neamt
    Daca nu va descurcati va dau nr telefon dnl-ui Ionescu ( patronul ) discutati cu el

  3. #3
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Trimiteti-mi va rog Nr. de tel. al Dl-ui Ionescu prin M.P. sa vb. -Sa vedem daca se merita inloc. display-ului. -Multumesc.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 07.02.2017 la 13:04.

  4. #4
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Nu au dysplai-ul .

  5. #5
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769
    Nu are rost sa mai reactualizati acest subiect deoarece sa rezolvat in 2016 stiti despre ce scriu eu am dat acele telef ...de contact care v-au lamurit

  6. #6
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Da. Va multumesc pentru telefoane D-le Vali52,(filvas). Displayul acesta nu se gaseste acolo unde m-ati indrumat .Fotogr.1344.jpgFotogr.1343.jpg - Insa nu cred ca supar pe nimeni ca insist cu inca doua atasari in ceia ce priveste acest display , una cu date si dimensiuni despre el , i-ar ce-a de a doua poza cu displayul (Restaurat) . -- Poate totu-si vre-un meserias , s-au pasionat in ale electronicii , i-l are ratacit printre piese si componente si nu-i face folosinta, bininteles contra cost , oricine i-si poate da seama ca statia nu poate fii folosita de catre utilizator , datorita ne-vizualizarii reglarilor si canalelor de functionare . - Multumesc tuturor .
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 12.02.2017 la 14:28.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro