Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 19 din 19

Subiect: Telecomanda Tv Watson

  1. #11
    Data înscrierii
    12.11.2016
    Posturi
    47
    Citat Postat în original de dan cod Vezi post
    Daca verdele care vrei sa il cureti este lacul ala nu se curata cu alcool.
    Ma refer la uleiu ala

  2. #12
    Eu placile telecomenzilor le curat cu apa calda si sapun.Dupa uscare se poate folosi.Sau cu detergent de vase.

  3. #13
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289
    Citat Postat în original de mirelmirel11 Vezi post
    http://imgur.com/a/Prv8y uitati aici , la aia ma refer
    Deoarece ai folosit baterii de proasta calitate este posibil sa fi patruns acolo scursura de la bateri care fiind acida a corodat iar din aceasta cauza sa deteriorat contactele respective ,remedierea consta in .cu un cater cureti izolatia aia verde iar cu sarmulita suptire de la cablu coaxial (cu tresa de cupru )refaci circuitele .cea mai proasta ideie si empirica este sa speli o telecomanda cu apa (intra sub integrat iar daca nu il usuci bine poti arunca telecomanda ) .cand sunt atatea spray-uri care curata mizeria aia slinoasa de pe parte cu contacte eu am folosit zeci de ani alcool tehnic si nu mi sa dus nici-o data contactele .actual folosesc un spray http://www.thegift.ro/cadouri-pentru...tronice-p-2456 este destul de ieftin si poate fi folosit si in degresarea placilor tv .se poate spala cu apa calda + detergent vase doar partrea cauciucata si carcasa telecomenzii daca este mizerabila iar daca vezi ca face contact greoi ia un Set Pastile de Cauciuc cu Adeziv http://tor-online.ro/produse/386-tel...zi-pt2001.html este doar 7 lei

  4. #14
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    - In toate Orasele sunt magazine cu telecomenzi de televizoare, dar si pietele pline, cu 14-15, 18 s-au chiar 20 lei, ei o telecomanda . Inportant, este sa te duci cu ce-a veche , sa stie negustorul ce-ti da si ai terminat cu acest necaz .

  5. #15
    Spray de contact nu se foloseste la telecomenzi. Curatarea cu apa si sapun sau detergent de vase e cea mai ok curatare de placi.Chestia e sa sti apii sa usuci placa.

  6. #16
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769
    Hm am mai invatat ceva
    Curatarea cu apa si sapun sau detergent de vase e cea mai ok
    in acest caz cele mizerabile pot fi spalate si in masina de spalat .ii pui si putina sare si totul este ok ...sper ca este o gluma ..telecomenzile se pot degresa cu orice in afara se apa ...gaz benzina .alcool izopropilic .,spray parfum ,alcool sanitar .etc Sprayul din linckul de mai sus este f bun
    Spray curatare echipamente electronice:

    - Este ideal pentru: contacte, comutatoare, circuitelor imprimate, telefoane, telecomenzi, stecare, relee, yale, alte zone greu accesibile;
    - Are tub care permite accesul in zonele greu accesibile;
    - Agent de curatare pentru indepartarea petelor, prafului si a impuritatilor din zonele greu accesibile ale echipamentelor electronice.
    sau vorba dnl-ui ion mechenici cuparata alta noua
    dnle dan luna viitoare cand o sa vin din Germania am sa ma opresc la Oradea si am sa va dau un spray contact care tine in jur de un an (800ml)ideal ptr curatirea echipamentelor electronica ,calc ,tv etc
    Ultima modificare făcută de vali 52; 28.12.2016 la 10:09. Motiv: edit gramatical

  7. #17
    Eu nu glumesc pe aici.Am spalat cu apa sute de placi sa nu zic mii de diferite aparate(binenteles ca dau jos trafurile,bobinele,si piesele in care s-ar putea aduna apa)Apoi le spal si le usuc.Am incercat tot felul de variante si niciuna nu ajuta ca si spalatul cu apa.Si asta o spun cat se poate de serios si dupa peste 20 de ani de experienta.La telecomenzi doar cu apa si detergent de vase lichid folosesc.

  8. #18
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    si eu am folosit aceasta metoda de a spalka cu apa multe placi electronice , merge perfect aceasta metoda care a spuso dancod.................

  9. #19
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Of am crezut ca aceasta metoda empirica a disparut .am sa inchid acest subiect ,deoarece picam in derizoriu ....

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro