Rezultate 1 la 8 din 8

Subiect: tv philips

  1. #1
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156

    tv philips

    Ma poate ajuta cineva cu o schema de tv philips 14pt1686/01s, am cautat si numai ciori am gasit pe nett, firar sa fie de schema, dupa niste descarcari puternice in el cred ca s-a dus triplorul si trebuie sa fac verificarile la tensiunile din sursa si nu stiu ce valori ar trebui sa aibe.

  2. #2
    Nu scrie pe eticheata in chenar ce sasiu este?Are triplor separat?

  3. #3
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156
    Triplorul este incorporat in trafo, am trecut toate seriile de cifre ce am putu sa le gasesc pe sasiu ca sa caut schema si am zis am gasit tampenii si ciori, am decuplat etajul de linii si am pus un bec pe sursa si functioneaza la o tensiune de 97-100v cu etajul de linii pus si bec inseriat becul pulseaza si este rosiatic la filament am mai patit treaba asta si a fost triplorul si nu chiar trafo linii defect, tv-ul era in bucatarie tinut si aburi la greu, am zis ca anul asta scap de evenimente de astea dar cand mi-a spus un prieten ce a patit nu am mai putut refuza, trafo are eticheta pe el sa pot da comanda de el daca acum mai se poate doar ca vreau sa verific tot si nu am repere de tensiuni, tv-ul este mic ceva mai mare ca unul sport chirurgie pe trafo chiar nu am chef sa fac sa schimb triplorul cu ceva echivalent ca am facut si de astea!

  4. #4
    Pune o poza cu placa TVului poate o recunoastem.

  5. #5
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156

  6. #6
    Cred ca L01.2 este sasiul.Cauta pe net schema fiindca este si vezi daca potriveste.

  7. #7
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156
    Asta este sechema, multumesc, ce inseamna ani de experienta in domeniu, inca o data multumesc si SARBATORI FERICITE !

  8. #8
    ma bucur ca am fost de folos.Neaparat dupa reparatie sa schimbi condul de 47uF din driver.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro