Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 16 din 16

Subiect: Conectare dvd vhs la Tv

  1. #11
    Nu au toate. Sunt multe numai cu HDMI.
    Dar cred ca ne batem gura degeaba.

  2. #12
    Data înscrierii
    30.11.2011
    Posturi
    92
    EXACT asta e poza
    am demontat scarturile sa vad daca reusesc sa fac eu unul, dupa schema dumneavostra

  3. #13
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289
    Citat Postat în original de CRISTIRUSEN Vezi post
    EXACT asta e poza
    am demontat scarturile sa vad daca reusesc sa fac eu unul, dupa schema dumneavostra
    Ai nevoie de un asemnea calu https://www.emag.ro/cablu-scart-euro.../pd/D5SR5YMBM/ in lipsa lui poti face unul

    Uite schema euroscart http://e-cablu.ro/schema%20cablu%20scart.html te cuplezi la euroscart cu un cablu rca ,audio (L-R ) si video ,este foarte simplu ,in 30 min ai rezolvat
    Ultima modificare făcută de gabi 40; 09.04.2021 la 22:22. Motiv: rectificat gramatical

  4. #14
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Avind în vedere ca ai IN 2 si 3 HDMI poti folosi Convertorul scart-hdmi aratat mai sus cu o calitate impecabila pe video si sunet HDMI . Pt doar 8 Lei poti folosi adaptorul Euroscart-RCA de mai jos shopping.png daca e vorba doar de-o Adaptare si nu de-o Conversie .
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 11.04.2021 la 18:36.

  5. #15
    Data înscrierii
    30.11.2011
    Posturi
    92
    am reusit sa optin sunet si imagine pe ecran doar cand caseta e oprita, cand dau play dispare imaginea ,sunetul se aude. caseta nu-i devina pt ca am probat mai intai pe un televizor cu scart.

  6. #16
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Nu ve-i reusi cu o simpla adaptare sa ai imagine în miscare , deoarece NU are cine sa-ti faca Sincronizarea . Pt aceasta ti-am indicat Convertorul de la Scart la Hdmi 1 s-au 2 pe care le ai pe Tv-u .Scart-HDMI-1080p-AV-Adapter-with-USB-Cable-09082017-1.jpg . Am încercat si eu de mult aceste experimente chiar si varianta cu tranzistorii intercalati în circuitul adaptorului exemplu ;download.png de la VGA la Scart . N-a mers , deoarece e nevoie de o schema mult mai complexa . Eu am un asemenea convertor de la VGA la Hdmi , acesta contine componente specializate pe functii are chiar si un procesor de functii si sincronizare dupa cum se vede pe PCB avind o alimentare la 5v dc . 2019012620435108-768x984.jpg I-ar adaptarea-sincronizare de la anumite frecvente date la alte frecvente diferite NU ai cum s-o faci cu doi transistori si cîteva componente pasive , sa fim serioja , daca-i vorba de meserie , acestea trebuiesc întelese . Nu te mai chinui , i-ati invertorul si termini treaba ca ce încerci nu e chiar asa de simplu .
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 16.04.2021 la 15:47.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro