Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: Tv Nei 32NE4505 TFT 219410 nu memoreaza programe

  1. #1
    Data înscrierii
    10.12.2012
    Posturi
    43

    Tv Nei 32NE4505 TFT 219410 nu memoreaza programe

    Buna ziua.
    Am un tv Nei model 32NE4505 cu TFT 219410, care era blocat in logo NEI. Am cautat un soft pentru el si am gasit unul la www.rserv.ro, la care corespunde TFT, dar anul este 2022 in loc de 2020. A luat fisierul care contine 2 foldere cu doua softuri.
    Am pus pe un stick continutul primului folder si am respectat psii respectivi. Din pacate dupa actualizare imaginea era intoarsa pe verticala si neclara, chiar pixelata pe alocuri.
    Am formatat din nou stckul si am pus continutul din al doilea folder, reluand procedura.
    Acum am imaginea perfecta si toate functiile, dar programele nu raman memorate dupa inchiderea tv-ului
    Aveti idee ce ar mai putea fi ?
    Va multumesc.
    Imagini atașate Imagini atașate

  2. #2
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.588
    Cind ai incercat primul soft memora canalele ? E foarte importanta aceasta precizare . --Ar mai putea fi . 1) Rescrierea memoriei flash eventual una noua s-au 2) Nepotrivire de soft trebuie sa corespunda cu softul TFT219410 .--
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 19.04.2024 la 19:36.

  3. #3
    Data înscrierii
    10.12.2012
    Posturi
    43
    Citat Postat în original de ion mechenici Vezi post
    Cred ca trebuie rescrisa s-au inlocuita memoria flash .
    Tocmai de asta imi era teama.

  4. #4
    Posibil sa nu aibă decât EMMC.

  5. #5
    Data înscrierii
    10.12.2012
    Posturi
    43
    Citat Postat în original de ion mechenici Vezi post
    Cind ai incercat primul soft memora canalele ? E foarte importanta aceasta precizare . --Ar mai putea fi . 1) Rescrierea memoriei flash eventual una noua s-au 2) Nepotrivire de soft trebuie sa corespunda cu softul TFT219410 .--
    Dupa primul soft nici nu am incercat sa memorez canale, fiindca imaginea era rasturnata si neclara, nu se putea distinge bine ceeace era scris pe ecran. 2) Este adevarat ca nu am desfacut tv-ul, m-am bazat doar pe ceeace este scris pe eticheta, adica modelul si TFT-ul. Am spus ca TFT-ul si modelul corespund cu softul luat, doar anul este diferit, softul este din 2022 si pe eticheta tv-ului este trecut Aprilie 2020. Am vazut comentarii ca nu totdeauna resoftarea cu stick pe usb, rezolva problema in totalitate, dar am sperat ca va merge.

  6. #6
    Data înscrierii
    10.12.2012
    Posturi
    43
    Citat Postat în original de dan cod Vezi post
    Posibil sa nu aibă decât EMMC.
    Asta o sa pot constata doar dupa ce il desfac, ca documentatie nu se gaseste, poate doar cei care asigura service.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro