Pagina 2 din 9 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 86

Subiect: Discutii despre software Updates la Decodoarele Satelitare

  1. #11
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Citat Postat în original de cizmaru29 Vezi post
    Buna Seara.Am si eu un receiver Opticum 4160cx plus si as dori sa stiu cum fac actualizarea de soft.
    La acest model actualizarea se face prin :Connect receiver to PC by RS-232 nullmodem cable. Switch off receiver.doar prin aceasta metoda se poate face actualizarea . nu pot atasa pdf deoarece este prea mare

    ai aici http://www.filebuzz.com/findsoftware..._4160cx/1.html cauta aici poate gasesti ceva

    Nu iti pot da mai multe detalii despre Firmware pentru Opticum 4060CX Plus Plus 4160CX
    (În acest firmware sunt îmbinate toate cheile noi şi sunt instalate cele mai recente noua listă channal.....xxxxxxxxxxxxxxxx )
    deoarece este ilegal

  2. #12
    Data înscrierii
    26.12.2011
    Posturi
    6
    Va multumesc pentru raspuns dar atunci la acest model de aparat îi pot pune o antena de camera sau antena dvb-t pt.receptia locala.?

  3. #13
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Citat Postat în original de cizmaru29 Vezi post
    acest model de aparat îi pot pune o antena de camera sau antena dvb-t pt.receptia locala.?
    Categoric nu deoarece este un Receptor Satelitar




    De ce nu il folosesti ca si Receptor Satelitar ..de ex sa prinzi Hotbirdul 13*est http://www.lyngsat.com/hotbird.html ai peste 450 canale la liber (FTA ) ai nevoie de o antena offset si un LNB

  4. #14
    Data înscrierii
    26.12.2011
    Posturi
    6
    Pai am deja montata antena ma costat destul de mult firma pentru cateva programe fta pe eutelsat w3 7e iar pe hotbird 13e nu am prins decat 24 de programe din care doar 4 fta nivel 90 calitate 79 mai trebuie reglata antena sau pot prinde si asa cum e reglata ma gandeam ca poate trebuie sa bag frecventele manual ca la majoritatea imi da failed.

  5. #15
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Nu exista inseamna ca nu ai prins Hotbirdul ..urmareste canalele prinse si vezi daca corespund ca si frecventa cu linkul care ti l-am dat
    http://www.lyngsat.com/hotbird.html ...
    De exemplu Pro TV International pe 11200 V /27500
    ........sau TVR International pe 11623 V /27500
    Sau fa altceva introdu manual frecventele de ex Pro Tv Int si invarte usor antena (azimutul ) pana intra semnal /apoi scaneaza automat satelitul

  6. #16
    Data înscrierii
    26.12.2011
    Posturi
    6
    La multi ani si multa sanatate pe noul an



    Am facut cum ma-ti invatat am bagat manual frecventa pe pro tv int. Am nivel 90 calitate 70 dar acum am dat de alta problema cand îi dau la scanare prg.free merge ce merge si se inchide aparatu si nu mai inregistreaza nimik trebuie ales un TP anume pentru scanare.

  7. #17
    Data înscrierii
    26.12.2011
    Posturi
    6
    Iar in legatura cu programele terestre am gasit un receiver mai ieftin cu mpeg2 SkyMaster DT55 dar as dori sa stiu daca pot receptiona si cele gen pro tv care transmit hd sau trebuie sa imi iau aparat cu mpeg4?

  8. #18
    Data înscrierii
    26.12.2011
    Posturi
    6
    Iar in legatura cu cablus null modem ce fel de cablu trebuie cu ce conectori mama mama sau mama tata ?

  9. #19
    cristicmy Guest
    Buna seara si La Multi Ani!
    Am un Opticum 4160cx Plus, pana acum l-am folosit pe Sirius 2_3 4,8E cu abonament la Akta (am reziliat abonamentul) si vreau sa trec pe Eutelsat w3c 16E (programe la liber), dar problema este ca nu am acest satelit in lista lui Opticum, pe 16E am decat eutel_w2, din cate am citit acest satelit nu a functionat l-au inlocuit cu eutelsat_w2m si acum cu eutelsat w3c... Deci daca selectez eutel_w2 16e o sa fie in realitate eutelsat w3c 16e sau trebuie sa fac un upgrate de software? Si inca ceva, la "TP Index" aveti idee ce valori trebuie introduse pt. satelitul acesta ?
    O seara buna.

  10. #20
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Citat Postat în original de cizmaru29 Vezi post
    Iar in legatura cu programele terestre am gasit un receiver mai ieftin cu mpeg2 SkyMaster DT55 dar as dori sa stiu daca pot receptiona si cele gen pro tv care transmit hd sau trebuie sa imi iau aparat cu mpeg4?
    Cu acest model prinzi doar programele digitale deoarece nu este Hd (nu are norma MPEG 4) este un model f simplu ....

Pagina 2 din 9 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro