Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Beko 14.2 chasid defect

  1. #1
    Data înscrierii
    08.02.2014
    Posturi
    3

    Beko 14.2 chasid defect

    salut tuturor. am un tv sneider cu sasiu de beko 14.2 si am ceva probleme cu el. poate ma ajuta cineva cu niste idei in legatura cu el.defectul e ca nu se aprinde si scoate un sunet paraitor si led-ul pulseaza o data cu paraitul. daca poate cineva sa ma lamureasca ca nu-mi dau seama de defect. va multumesc.

  2. #2
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Trebuie vazut unde se aude acel zgomot ,daca se aude in difuzor sau pe placa, verifica sursa de alimentare ,deconecteaza final linii si pune sursa pe sarcina artificiala [bec] vezi ce face ,daca sursa este buna becul se aprinde ,in acest caz trebuie verificat etajul final linii ,daca becul nu se aprinde defectul este in sursa ,in acest caz inlocuieste condensatorii electrolitici din sursa dupa care vei vedea ce se intimpla ,succesuri....

  3. #3
    Posibil scurt in secundar sursa.Poate chiar finalul linii

  4. #4
    Data înscrierii
    08.02.2014
    Posturi
    3
    Citat Postat în original de chirilanelu Vezi post
    Trebuie vazut unde se aude acel zgomot ,daca se aude in difuzor sau pe placa, verifica sursa de alimentare ,deconecteaza final linii si pune sursa pe sarcina artificiala [bec] vezi ce face ,daca sursa este buna becul se aprinde ,in acest caz trebuie verificat etajul final linii ,daca becul nu se aprinde defectul este in sursa ,in acest caz inlocuieste condensatorii electrolitici din sursa dupa care vei vedea ce se intimpla ,succesuri....
    se aude si pe placa dar si-n difuzoare...
    Ultima modificare făcută de dan cod; 16.02.2014 la 07:09.

  5. #5
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Deconecteaza finalul linii si pune sursa pe bec . vezi ce se intimpla ,daca face la fel ai scurt in secundarul sursei ,daca sursa scoate tensiuni bune ,defect final linii trebuie sa faci niste masuratori sa vezi care este cauza ......

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro